Antalya Beta İlaçlama
Firma Bilgileri
  • : Mehmet Yücel Şanlıer
  • : Güvenlik Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:184/2 Muratpaşa Antalya
  • : 0242 237 95 05
  • : 0532 232 42 34
  • : Belirtilmemiş
  • : 08:00 - 19:00 | Pazar: Kapalı
  • : http://www.betatr.com/
  • : antalyabeta2016@gmail.com
  • :
Firma Hakkında

 

HAKKIMIZDA

.Beta ilaçlama Ltd.Şti.1993 yılından bu yana Akdeniz bölgesinde kurulduğu ismiyle ve aynı iş disipliniyle devam eden  ender firmalardan biridir.Ayrıca tüm Akdeniz  bölgesinde çevre sağlığı ilaçları pazarlamaktayız.

Çağın gereksinimlerini yerine getirmek ve yenilikleri uygulayabilmek için yurtiçi ve yurtdışında yer alan eğitim seminerleri , Sağlık Bakanlığı hizmet içi eğitim seminerleri ile ilaç üretici bazı firmalarının doğru ilaç ve etkin kullanımı ile ilgili eğitimlere  tüm teknik ekibimiz sürekli katılmakta ve bilgilerini yenilemektedir.

İLAÇLAMA ORGANİZASYONU

            BETA İlaçlama Ltd. Şti. , Ziraat Mühendisi,  tekniker, ve deneyimli ilaçlama elemanları, yeterli sayıda ilaçlama teknisyeni ile hizmet vermektedir. İlaçlamalar yetkili personel gözetiminde yapılmaktadır.

            Teknik personelimiz, en modern araç, ekipman ve bilgi birikimiyle hizmet sunmaktadır. Müşterilerimizin gereksinimlerine en uygun hizmeti uzman anlayış içerisinde veren şirketimiz, insan yaşam standardının yükseltilmesini hedef olarak benimsemiştir. Mücadele çalışmalarında çevre sağlığı açısından,mümkün olduğunca ekolojik dengeyi bozmayacak, suda ve toprakta kolayca çözünebilen insektisit ve rodentisitler tercih edilmektedir.

            İşletmenizin içinde bulunduğu sektör ve yapılan işin hassasiyeti göz önüne alındığında, müşterilerinize sunacağınız hizmet kalitesinin artırılması amacıyla gereksinim duyulan haşere ve zararlılara yönelik mücadele çalışmalarının profesyonel olarak yapılması ve bu çalışmalardan kesin sonuçlar alınması zorunluluktur. Bu amaçla yapılan işlemlerin en az işletmeniz yetkilileri kadar duyarlı ve yapılan işin sorumluluğunu üzerine alacak, profesyonel bir firma tarafından yapılması gerekmektedir.

            BETA İlaçlama Ltd. Şti. sizin ihtiyaç duyduğunuz, her yerde her zaman güvenebileceğiniz profesyonellik anlayışı içerisinde, çağdaş çözümlerle sizlere hizmet verecektir.  

hizmetlerimizle ilgili olarak vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda, sorunlarınıza, düzenli, etkili ve kalıcı çözümler sağlayarak sizinle çalışmayı amaçlıyoruz

.KALİTE POLİTİKASI

Kuruluşumuz Beta İlaçlama Ltd. Şti.

þ Haşere mücadelesinde önleyici faaliyetlere yönelik

Bölgemizdeki en güçlü marka adıyla hizmet vermeyi,

   
þ Sürekli iyileşen bir Kalite Yönetim Sistemi Kurgulayarak Müşteri memnuniyetini garanti etmeyi,
   
þ Yasal mevzuata uymayı,
   
þ İlk seferinde başarı, her seferinde başarı ilkesi ile çalışmayı,
   
þ Çevresel etkileri minimize etmeyi ve İşçi sağlığı ve İş Güvenliği kurallarını bilerek uygulamayı,
   
þ Müşteri değerini bilgilendirerek oluşturmayı
   
þ Çalışanların katılımını gözetmeyi ve bilgili çalışanla memnun müşteri ilişkisinde bilincinde olmayı
   
þ Tedarikçi zincirinde sondan bir önceki halka olmanın önemli bilincini üstlenmeyi
   
þ Süreçlerini iyileştirerek hedeflerle yönetmeyi

Kurumsal politika olarak belirlemiştir.

 

BÖCEK TÜRLERİ

Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama Önemi

Zehirli canlı olan Akrepler çok tehlikeli olan iri canlılardır bu yüzden  Akrep İlaçlama yapılması gerekiyor. Akrep Zehri çok tehlikeli ve ölümcüldür akrep ilaçlama yapılması mutlaka gereklidir. Dünyanın her yerinde bulunan Akrepler yaşam alanları rahatlıkla bulan bir canlıdır ve bu yüzden sıradan ilaçlama etkili olamaya biliyor mutlaka Akrep İlaçlama yapan firmalardan destek alınması .Akrepler tehlikeli ve sürekli karşınıza çıkabilen bir canlıdır ve sıkıntı ve korku yaşatabilir.

Akrep Nerelerde Olur, Öncelikle fabrika,depo, bodrum katları , bina boşlukları , ev , bahçe gibi alanlarda sık sık karşınıza çıkarlar ve bu yüzden mutlaka uzman firmalardan Akrep İlaçlama  yaptırınız.

Akrep Üremesi

Genellikle Akrepler yalnız yaşayan canlı türüdür.Hızla üreyen Akrepler yaşayan aile gruplarında bulunurlar. Akrepler genellikle yalnız yaşayan canlılardır. Akrepler, hızlı üredikleri gibi aile olarak yaşayan canlı grupları arasında yer alır. Bu nedenle ortamda görülen bir akrep, diger akreplerin de varlıgına işaret eder. Dolayısıyla bu canlıların görüldügü alanlarda akrep ilaçlama yaptirmak büyük önem tasir.  Akreplerin çiftleşme zamanı geldiğinde dişi ve erkek akrep bir araya gelir. Dişi akrep erkek akrep tarafından döllenir. Akrep yumurtaları dişi akrebin sırt kısmında büyür. Gelişen yumurtalar akrebin sırt kapağı açıldığında serbest kalır. Büyüyene kadar anne akrep etrafından yuvada kontrol altında tutunur. Akrep yavruları 15mm olunca anneden ayrılır  doğadayanlız ve bağımsız yaşar.

Akrep Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlar kullanılarak, buharlama teknigi yoluyla yapilacak akrep mücadelesi, bu canlıların yok edilmesini saglayacaktır. Ancak akrep ilaçlama, sıvı ilaçlara takviye olarak toz halindeki akrep ilaçları kullanılarak da yapılabilmektedir. Ölümcül tehlike yaratabilen bu haşereler ile mücadele için bireysel çözümlere başvurmamak ve profesyonel akrep ilaçlama firmamız tarafindan son derece kaliteli  hizmet vermektedir.

Akrepler Neden Tehlikelidir?

Akrepler genellikle taşların, tahtaların, catıtugla gibi vs. yerlerin altında olur. Bunun yanı sıra  çöl, dag, açık alanlar gibi yerlerde de olur.  yaşam alanı bulabilen akrepler hemen hemen her yerde yaşabilir. Özellikle yagmurlu günlerde yagmur suyundan kaçmak için yuvalarından dışarı çıkan akrepler bizler için büyük bir tehlike olabilir. Akrepler ile mücadele de akrep ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir. Çünkü akrepler öldürücüde olabilir. Bir yerde bir akrep gördügümüzde onu öldürerek sorunun çözüldügünü düşünmek ise çok tehlikelidir. Bir sefer de onlarca akrep yavrusunu dünyaya getirirebilir. Akrepler ne yeterli mücadele verilmediginde  sağlığımızdan olabiliriz. bunun için akrep ilaçlama önemlidir. Özellikle akrepler ne mücadele yöntemlerinde akreplere karşı koymak çok risklidir. Sizlere akrep ilaçlama  ile etkili çözümü sunmak konusunda sahip olduğumuz  tecrübe ile eva böcek ilaçlama firmamız büyük hizmetler sunabilmektedir. Profesyonel ekip arkadaşlarımızla ve etkili akrep ilaçları ile karşılaştığınız akrep ısırması tehlikesini kökünden ve etkili bir şekilde çözebiliriz.  yasam alanlarınızı sizin için güvenli hale getirebiliriz. Unutmayiniz ki akrep ile mücadele diger haşerelerle mücadeleden oldukça  tehlikelidir.

Bit İlaçlama

 

Bit ve pire Haşereleri

 

Sağlığımız tehtit eden canlılar arasında pit ve pire büyük önem taşımaktadır. Özellikle kalabalık ortamlarda çoğalmaya yatkıındır. haşereler, birçok hastalığında taşıyıcısı olabilirler.  bu yüzden önlem almak için bit ilaçlamaya gerek duyulur. Haşereler, genellikle çabuk çoğalan ve tedbir alınmadığı sürece bulunduğu ortama mikrop yayan canlılardır. Birçok farklı türde görülebilen bu haşereler, seçtikleri ortamda insan sağlı üzerinde ciddi zarar vermektedir. Parazit haşereler arasinda bulunan bitve pire insanların kafa derisine yapışır ve kan emerek beslenir. Birçok türü bulunan bitlerin en sık görülen türü, baş biti’dir.

 

Bit Nereden Bulaşır

Bitlenmenin ve pirelerin  pislikle bir ilgisi yoktur. Aslında bit temiz, Sağlıklı saçı, kirli saça tercih eder. Yetişkin, çocuk herkese bulaşabilir. En yaygın belirtisi ise  başın ve ensenin kaşınmasıdır. Saç biti hemen bulaşıcıdır. Örnek olarak şunlardan bulaşır ? Fırça, Tarak, yastık, şapka, eşarp, ve tüylü oyuncaklar vs.  gibi yerlerden bulaşmaktadır.  paylaşılan kişisel eşyalar yolu ilede buluşmaktadır. Tekrarlanan salgın riskini azaltmak için bit ilaçlatma yapmalız ve bu eşyaları paylaşmaktan kaçınılmanız gerekmektedir.

Sıvı İlaçlama

Bit ilaçlama için sıvı ilaçların kullanılması şarttır. Pire ve tahtakurusu gibi parazit olarak yasayan diğer canlıılar için oldugu gibi biti yok etmek için de etkili bir böcek ilaçlama yöntemi kullanılmalı ve profesyonel haşere ilaçlama şirketlerimiz tarafindan yardım alınmalıdır.

 

Bitler Nerede Bulunur

İnsan ve evcil hayvanlar üzerinde de görülebilen bitler, insan ve hayvan üzerinde çesitli yaralara sebebiyet verir. Oluşan yaralar ikincil enfeksiyonlara yol açabilmektedir. En çok görülen bit türü insan bitidir. Insan biti vücutta yaşadığı yere göre farklı isimler alir. Saçta yasayan bit kafa biti, kasıklara yerleşen bitler kasık biti ve tüm vücudu saran bitler ise vücut biti olarak adlandırılır. Bitlerin en önemli zararı insan vücuduna sebep oldugu yaralardır. Değişik boyut ve türdeki yaralar vücudun enfeksiyon kapmasına neden olur. Bitlerin rahatsiz edici bir yanıda çok kaşıntı yapmasıdır. Aşırı derecede nedensiz kaşıntılar bit habercisi olabilir. Humma ve tifo gibi hastaliklarinda sebebi olan mikro organizmalar bitler araciligiyla virüs gibi  taşınır. Özellikle vücut biti humma hastaliginintasiyicisidir.

Hamam Böcegi İlaçlama

İnsanların dayanamadığı ortamlarda bile yaşayabilen hamam böceği çok dayanıklı bir yapıya sahipler.Hamam böcekleri eklem bacaklılar grubundan olan 3 adet çift ayaklı ve çift antenli bir  canlı türüdür.Gövdesi ve vücudu sert kabukla kaplıdır ve zor ölebilen canlıdır bu yüzden sıradan ilaçlama yetersiz kalıyor ve bu yüzden hamam böceği ilaçlama yapan firmalardan destek alınız.Bu haşereler hızla çoğalabilen canlıdır . Kanatlari, basi, ayaklari kopsa dahi bir hafta yasayabilen hamam böcegi, saatte birkaç kilometre yol da alabilmektedir. Birkaç milim boyunda olan hamam böcegiçesitleriolabildigi gibi dört ya da bes santime kadar büyüklük gösteren çesitleri de mevcut bulunmaktadir.a

Hamam böcegi, her alanda yasayabildigi gibi özellikle nemli ve rutubetli alanlarda daha hizliçogalir. Bu nedenle, iç mekanlarda mutfak ve banyolarda bu haserelere çok sik rastlanir. Ancak hamam böceginden kurtulmak için lokal ilaçlama yaptirmak yeterli olmayacagindan genel ilaçlama yapilmasisarttir. Hamam böcegi ilaçlama sirasinda, alanin tüm bölgesine uygulama yapilmasi gereklidir. Sivi ilaçlar kullanilarakyapilabilen hamam böcegi mücadelesi, jel böcek ilaçlari ile de yapilabilmektedir. Bunun yani sira, gidaalanlarindasivi ilaçlar ile jel ilaçlar birlikte kullanilarak hamam böcegiilaçlamasi yapmak, en etkili sonucu vermektedir.

Hamam böcekleri özellikle mutfak alanlarindagidaartiklarinaulasma konusunda bir uzmandir. Pencere bosluklari, kapiaralari ve pis su giderlerinden yasam alanlarinageçis yapan hamam böcegi, mutfak, banyo alanlari gibi nemli bölgeleri tercih etmektedir. Hamam böcekleri kendi güvenceleri geregi gece saatlerinde tehlikenin az oldugu zamanlarda daha çok ortaya çikmaktadir. Hamam böcekleri ayrica besin almadan otuz ile kirk gün arasinda yasayabilmektedir.

Hama böcekleri bulunduklari ortama bagli olarak farkli renk ve boylarda olabilmektedir. Dünya genelinde pek çok çesidi bulunan bu hasereler siyah, ates rengi ve sariya çalan kirmizimsi renkte olabilir. Hamam böceginin bilinen diger isimleri arasinda; karafatma, oryantal böcegi, alman kalorifer böcegi, Amerikan hamam böcegi ve kakalakbulunmaktadir.a

Hamam böcegi, özel algilayici sistemleri sayesinde nesneleri birbirinden ayirt edebilmektedir. Bu özellikleri o kadar gelismegöstermistir ki, ev halki ile eve gelen misafiri bile birbirine karistirmamaktadirlar. Kendini gençlestirmek için yilda birkaç defa kabuk degistiren hamam böcekleri, digerzararli böcekleri de kolayca kavrayabilmektedir. Kabuk degisimleri ise ayni gün içerisinde gerçeklesmektedir. Hamam böcekleri genel olarak iki ile iki buçuk yilarasindayasamaktadir. Yilda bir defa çiftlesmegerçeklestiren bu böcekler, dört ya da bes yumurta birakmaktadir. Her yumurtlamada bes yüze yakin yumurta birakmaktadir.

 

Hamam BöcegiIle Mücadele NasilYapilir?

Hamam böceklerine mutlak surette zamaninda müdahale edilmelidir. Hamam böcegi ilaçlama yapilirken bireysel olarak yapilmamalidir. Hamam böcekleri ile bilinçsiz olarak yapilan ilaçlama hasereyebagisiklikkazandirmaktadir. Bu nedenle profesyonel destek alinmasi gerekmektedir. İlaçlama sonrasinda ortamda bulunan hamam böcekleri ölmüs olsa bile yumurtadan çikacak olan hamam böcekleri ile mücadele de ilaçlama alanina girmektedir. İlaçlama çalismasi uzun dönem etkisini gösterecek titizlik çerçevesinde yerine getirilmelidir. Hamam böcegi yumurtadan on bes gün kadar bir süre sonra çikmaktadir.

 

Hamam BöcegiZararlari Nedir?

Hamam böcekleri yalnizca insanlara degil, ayni zamanda evde yasayan evcil hayvanlara da hastalikbulastirmaktadir. Açiktabirakilmis olan her türlü gida maddesine salyasi ile hastalik ve mikrop bulastiran hamam böcekleri, beslenme sirasinda besinlere yumurtalarini da birakmaktadir. Insanlariisirmayan ve kemirmeyen bir böcek türü olsa da salyasi ile pek çok hastaliginbulasmasigerçeklesmektedir. Bu nedenle hamam böcegi ilaçlama yaptirmak, sagliksalaçidan büyük öneme sahiptir. Kaliteli böcek ilaçlari ile yapilmasi gereken uygulama için profesyonel ilaçlama firmalarindan hizmet almak gereklidir. Aksi durumda hamam böcegiilaçlamasi etkili sonuç vermeyecek, sagliksorunlarina yol açabilecektir.

Hamam böceklerinden geçen bazihastaliklarsunlardanolusmaktadir; Verem mikrobu, dizanteri mikrobu, hepatit mikrobu, atraks mikrobu, astimhastaligi mikrobu, alerjik rahatsizliklar, gida zehirlenmesi gibi rahatsizlik ve hastaliklara neden olmaktadir. Bu ve buna benzer durumlarla karsilasmamak için ilaçlama çalismasi önem kazanmaktadir.

SaglikBakanligi ruhsat sahibi bir firma olarak haftada yedi gün, günde yirmi dört saat hizmet veren Ankara Böcek İlaçlama sirketi, kaliteden taviz vermeden yaklasik olarak yirmi yillikgeçmisi ile her çalismasindabasarili sonuçlara imza atmisbulunmaktadir. Bugün kurumsal hizmet yapisi ile tüm çalismalarinda üst düzeyde titizlik gösteren firmamiz hizmetlerinden yararlanmak için Çagri Merkezimiz araciligiylailetisime geçebilir, her türlü sorunuza uzman personelimizden detayli bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kulağa Kaçan İlaçlama

 

Kulağakaçan (Forficulaauricularia), kahverengi, siyah, parlak sarı renklerinde uzun vücutlu bir böcektir. 6 adet bacağı bulunan kulağakaçanın ağzının ön tarafında penseye benzer kıskaçlar vardır.

Yaklaşık 800 türü vardır. 1,5-2 cm büyüklüğü olan kulağakaçanın ön kanatları arka kanatlarından daha küçüktür.

Gövdelerinin arkasındaki pense şeklindeki kıskaçlarla tanınırlar. Erkeklerde bu kıskaçlar büyük ve gösterişli olur. Bu böceklerden kalıcı olarak kurtulmak için, iç alanlarda değil dış alanlarda barınaklarını bulmak ve ilaçlama uygulaması yapmak gerekmektedir. Nadir hallerde, gizlenmek için gece insanlar uyurken kulağa kaçtıklarından bu adı almışlardır.

Pire İlaçlama

Pire, 3 – 5 mm boylarında kan emerek beslenen bir canlıdır. Derisi çok serttir ve bölmeler halindedir. 6 tane bacağı vardır ve bu bacakların 4′ü ön tarafta 2 si’ de arka tarafındadır. Pire arkadaki 2 bacağı ile zıplayarak hareket eder ve kendi boyunun tam 200 katı yükseğe zıplayabilir. Pireler genelde kahverengi ve kırmızı renktedir.

Canlılar üzerinden kan emerek beslenen pireler evcil hayvanlarda sıkça görülür. Evcil hayvanlar ile evlerimize gelen pireler insanlar üzerinden de kan emerler. Pireler üzerinde yaşadığı canlının adını alır. Kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi, kuş piresi bunlardan bazılarıdır. Sıcak havaları seven pireler ilkbahar ve yaz aylarında daha çabuk çoğalırlar.

Dişi pire kan emdikten sonra hemen yumurta bırakmaya başlar ve günde 50 -60 yumurta bırakır. Pire ölene kadar 2000′e yakın yumurta yapar. Pirelerin hayatlarını devam ettirebilmeleri için kan emmeye ihtiyaçları vardır ve üzerinde bulunduğu canlıyı günde 5-6 kere ısırırlar. Pireler insanları kan emmek için ısırdıklarında, ısırılan yerde şiddetli kaşıntı, kabarma ve ısırma izi olur. Bu durum alerjik durumlar yaratabilir.

Sürekli kan emdikleri için insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Bu hastalıklar, humma, dizanteri, veba, tifüs ve çeşitli bağırsak hastalıklarıdır. Pireler hastalık bulaştırdıkları için zararlı canlılardır. Pire çok çabuk çoğaldığı için mücadelesi de zordur. Dışarıda satılan ilaçlardan alıp, bireysel ve bilinçsizce yapılacak bir ilaçlama size ve çevrenizdekilere zarar verebilir, ayrıca yanlış bir ilaç pireleri öldürmez daha da çok çoğaltır.

Pire ilaçlamasını, bu işi yıllardır yapan, işinde uzman ve yasal bir ilaçlama şirketine yaptırmalıyız. Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra yumurtadaki pirelerin çıkmasını bekleyip, çıktıktan sonra da bir ilaçlama yapılmalıdır. Böcekler anatomik yapıları bakımından farklı olduklarından dolayı her böcek için aynı ilaçlama yöntemi uygulanmamalıdır. Bir böcek üzerinde etkili sonuç veren ilaç bir başka böcek üzerinde etki yaratmayabilmektedir. Bu bakımdan uzman ve deneyimli ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır.

Pire ilaçlama yapılmadan önce ilaçlama yapılacak olan alana önceden gidilmeli ve haşere kontrolü yapılmalıdır. Yapılan incelemeler sonucunda gerektiği kadar ilaç hazırlanmalı ve ona göre uygulama yapılmalıdır. Pire İle Mücadele Pire, 2 – 6 cm boylarında küçük zararlı bir haşeredir. Pirelerin boyları yaşadıkları alanlara ve türlerine göre değişiklik gösterir. Pireler, genellikle kedi ve köpek başta olmak üzere birçok hayvan üzerinde yaşar. Evcil hayvanlar aracılığı ile de evlere, insanlara gelirler. Sıcağı sevdikleri için çok tüylü hayvanlarda daha fazla pire bulunur. Kan emerek beslenen bir canlıdır ve yaşamlarını devam ettirmek ve çoğalmak için kan emmek zorundadırlar. Pire kan emdiği andan itibaren yumurta bırakmaya başlayan ve çok çabuk çoğalan bir haşeredir.

Tahta Kurusu İlaçlama

 

Tahtakurularıyla Mücadele / İlaçlama Yöntemleri

Tahtakurularıyla mücadelede uygulanan yöntem, kapalı alanlarda kalıcı etkili insektisitlerin uygulanmasıdır. Ev ve hayvan barınaklarındaki duvarlar, taban, çatlaklar, oyuklar, mabilyalardaki çatlak ve oyuklar ilaçlanmalıdır. Yatak, yorgan, bulaşık giysiler çok iyi yıkanmalıdır. Uygulanan insektisitlerin yarık ve oyuklara iyice nüfuz etmesine özen gösterilmelidir.

 

İnsektisitler içinde piretroidler tahtakurularını bulundukları yerden çıkardıklarından ve kalıcı etkili olduklarından iyi sonuç verir. İlaçlamada organik fosforlu ve karbamatlıinsektisitler doğal piretrinlerle karıştırılarak kullanılabilir. İlaçlamada genelde el ve basınçlı püskürtücüler kullanılır.

 

İlaçlamadan sonra ortam iyice havalandırılmalıdır. Ayrıca bebek odaları, yatak ve giysiler ilaçlanmamalıdır.

 

Tahtakuruları iyi adaptasyon yeteneklerinden dolayı kısa sürede insektisitlere direnç geliştirebilirler. Uygulamalarda bu husus da göz önünde bulundurulmalıdır.

FARE İLAÇLAMA

Fare ve kemirgenler takımının alt kısmından başta ev  faresi olmak üzere küçük memeliler ortak olur taksonomik  gruba  karşı gelemeyen fareler bilimsel adlandırma özelliğine sahiptir .

FARE ÖZELLİKLERİ

Hızlı kaça bilen ve çok hızlı üreyen küçük hayvanlardır yeryüzünün tüm alanlarına yayılmışlardır.Dişlei omuzlarına kadar inen küçük astarlı iki dış çene keseleri vardı. bu kaselerde yiyecek taşıyabiliyorlar. gerektiğinde temizlemek için dışına çıkararak temizler .

FARE NASIL BESLENİR

Kesici dişleriyle sürekli olarak büyüdüğü için aşınan yüzeyler hemen yenilenir .tahıl,kök,meyve,ot,böcek,gibi çok çeşitli iyieceklerlebeslenirler.ayrıca farelerin genetik yapılara sahıp ve ileri düzeyde benzerliği  ve üreme olarak hızlı  ve kolayca kullanırlar.

FARENİN  ZARARLARI

Tarlalarda ,ambarlarda  ve evleri kullanarak ortak olurlar .insan eliyle korunaklı yapılarda yaşamayı tercih ederler.depolanmış yiyecekleri tüketen  kemirgenler antivürüs ,tifüs veba gibi salgın hastalıkları taşıyabiliyorlar .

Karınca İlaçlama

Karinca ilaçlama, bu hasereler ile mücadele için yapilan bir uygulama olmasinin yani sira, açik veya kapali her alanda gerçeklestirilebilir. Ancak karinca ile mücadele için kaliteli ilaçlarinkullanilmasi ve karincalarinyuvalarinda ölmesinin saglanmasi son derece önemlidir. Karincalarinsikkullanilan alanlarda ölmesi, bakteri ve mikroplariarttiracagi gibi, sagliksalsorunlarinolusmasina yol açacaktir. Bu nedenle bilinçli sekildegerçeklestirilmesi gereken ilaçlama için SaglikBakanligionayina sahip olan ve etkili oldugu kadar kaliteli ilaçlar da kullanan böcek ilaçlama sirketleritarafindan hizmet almak gereklidir. Günümüzde bilinen 12.000 den fazla türü bulunan karincalarbulunduklaricografi ve iklimsel kosullara uyum gösterebilen zar kanatli ailesine ait böcek türleridir. Dünya üzerinde hemen her ortamda bulunabilen karincalarin kendine özgü karinca türleri bulunan ender yerlerde bile birlikte bazi uzak ve yasama uygun olmayan adalardir. Yaklasik 100 milyon yil önce çiçekli bitkilerin ortaya çikmasindan hemen sonra karinca türleri çesitlenmis ve 60 milyon yil önce de ekolojiküstünlügüneerismistir. Karincalar ekosistemlerin çogunda yasayabilir özellikte ve kara hayvanlaribio kütlesinin yaklasik %15 ile %25′ini olusturancanlilardir. Türlerine bagli olarak farkli renklerde olabilen karincalar genel olarak kahverengi, siyah, sari, kizil, kirmizi. Vb gibi birçok renklerdedir. Oldukça çaliskan olan karinca günün çoguzamaniniçalisarak geçiren hasere türüdür. Kendi agirligin 50 kati kadar agirligindakiesyalari dahi tasima gücüne sahip karincalar her alanda yasama ve üreme özelligine sahiptirler. Insanlarinyasayabildigi her alanda görülebilen bu hasereler, besinleri kullanilmaz hale getirerek büyük maddi zararlara neden olabilmektedir. Bu nedenle, dis ya da iç mekanlarda, özellikle yaz aylarindakarincailaçlamasiyaptirmak son derece önemlidir. Diger böcek türleri gibi karincalarin da gövdeleri etrafinda koruyucu görevi gören ve kaslarinbaglanmasinisaglayan bir dis iskeletleri bulunmaktadir. Bir karincaninkafasinda birçok algiorgani bulunur. Birçok böcek gibi karincalarda birbirine baglisayisiz küçük lenslerden olusan petek göz bulunmaktadir. Karincalarin gözleri hizli hareketleri tespit etmede iyi olsa da optik çözünürlügü yüksek olmamakla birlikte ayricakafalarinin üstünde isik düzeylerini ve polarizasyonu ayirt eden üç küçük sade göze sahiptirler. Karinca türleri, boyutlari küçük dogalbosluklarda yasayan birkaç düzine avci bireyden, çok büyük bölgeleri kaplayan ve sayilari milyonlarca bireyi içeren oldukça yüksek oranda organize kolonilere kadar olusan topluluklar içinde yasamaktadirlar. Büyük karinca kolonileri çogunlukla “isçi” ve “asker” siniflariniolusturankisirdisilerden meydana gelir. Bu kolonilerde ayni zamanda verimli erkekler ile bir ya da daha fazla ve “kraliçe” adi verilen verimli disiler de yer alir. Bu koloniler bazen süper organizmalar olarak tanimlanir çünkü karincalar tek bir vücut hâlinde koloniyi desteklemek için bir arada çalisancanlilardir. Karinca İlaçlama Gerekli midir? Tehlike aninda ya da etrafta baska besin bulma olanagiolmadigindainsanlariisirankarincalar, hemen her alanda görülebilme ve her türlü besine ulasabilmeözelligi ile insan sagligiaçisindan risk teskil eden haserelerarasindadir. Birçok farkli alanda bulunabilen karincalartasidiklari mikroorganizmalar ile birçok bulasicihastaliga neden olabilmektedirler. Genel olarak insan isirmaegilimi olmayan karincalar, aç kaldigindainsanlaridisler ve hatta isirdgi yeri kanatabilecek kadar güçlüdürler. Bazi türleri insanlar üzerinde dolastiklari zaman alerjik reaksiyonlara sebep olur. Bulundugu her türlü ortamdan mikrop bulastira bilme ve hastalik yayabilme riski yüksek olan bu hasere türü ile kesinlikle etkin biçimde mücadele edilmelidir. Haseremücadelesi kapsamindakarinca ilaçlama ve kontrol islemini yapacak olan ilaçlama sirketleriSaglikBakanligindanruhsatli ve yine SaglikBakanligiprosedürlerine uygun, egitimli, uzman uygulayicilardanolusmalidir. Bütüncül yaklasimlihasere kontrol süreci sorunun çözümü ve saglikli mücadele açisindan önemli bir olgudur.

Kene İlaçlama

Kene adını verdiğimiz haşere gurubu evcil ya da yabani hayvanların üzerlerinde parazit olarak yaşarlar. Ayrıca çimenlik diye tabir ettiğimiz yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülmektedirler. Bu zararlı kemirgen keneler evlerimiz içerisine; genel olarak evcil hayvanlarınız vasıtası ile girerler.

Keneler basık bir vücut yapısına sahip kırmızı ya da koyu kahverengi renkte ve ortalama olarak bir ile beş milimetre boyutlarında kan emerek beslenen haşere türleridir. Kene ilaçlama kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının yaygınlaşması sebebi ile ayrı bir önem arz etmektedir. Keneler genel olarak hayvanlar üzerinde asalak olarak yaşayan ve kanları ile beslenen haşereler oldukları için hayvanların taşımış oldukları hastalıkları ısırma yolu ile insanlara bulaştırabilmektedirler.

Kara Sinek İlaçlama

Karasinek, boyu ortalama 5 ile 8mm arasında değişen boylara sahip olan bir sinek türüdür. Renkleri siyah ve koyu gri olan karasinekler, çok pis ve bünyelerinde birçok hastalık taşıyan mikropları barındıran canlılardır. Karasinek yumurtasını çöplüklere, sıcak ve nemli olan alanlara bırakır. Kara sinek yumurtaları 1 gün gibi kısa süre içerisinde açılır ve larvalar ortaya çıkar. Karasinek yumurtasından çıkan bu larvalar 2 hafta içinde pupa devresi ni atlatarak olgun bir sinek olurlar. Sinekler beslenmelerini ev içlerinde insanların besin kaynaklarından, çöplüklerden, lağımlardan ve pis olan her maddeden beslenme sağlarlar. Kara sinekler taşıdıkları mikroplar ile insanlara verem, kolera, dizanteri, çocuk felci, hepatit, gıda zehirlenmeleri gibi salgın ve tehlikeli hastalıklar bulaştırırlar. Karasinekler sıcaklığa bağlı olarak 2-3 hafta yaşarlar ve yılda 8 -10 döl verirler. Bir senede 250 milyar karasinek oluşabilir. Karasinek ilaçlama ve tüm sinek türlerinin ilaçlanmasında Prestij ilaçlama şirketimiz etkili ilaçları ve deneyimli ilaçlama personeli ile günün her saati hizmet vermektedir.

.Kırk Ayak  ve ÇIYAN  ilaçlama

 

Pek çok farklı türü bulunan ve omurgasız yumuşakçalar grubunda yer alan kırkayaklar yaşam alanlarında yuvalanan haşereler arasındadır. Farklı görünümlerde ve boylarda olabilen bu böcekler 10 cm uzunluğa ulaşabilir. 200’e yakın ayakları olan bu haşereler çok hızlı hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Üzerlerinde farklı renk tonlarında bölmeler bulunur ve besin bulmak için iki adet organa sahiptirler.

Hem etçil hem de otçul olan haşere türleri arasında yer alan kırkayak yumurtalarını yavrularının besinleri kolay bulabilmesi için, besin kaynağı olarak kullandıkları yerlere bırakır. Yumurtadan çıktığında hemen besinlere ulaşabilen kırkayaklar yaklaşık 4 ayda yetişkin bir haşere halini alabilir. Yetişkin bir kırkayak kahverengi ve kırmızı tonlarında ya da siyah renkte olmaktadır.

Kırkayaklar ne ile beslenir?

İnsanı ısırabilen türleri de olan kırkayaklar bulabildiği her türlü besini tüketir. Başta bitkilerin filizleri olmak üzere, çürümüş bölümleri, ölü hayvanlar ve ölü ya da canlı haşereler kırkayakların besinleri arasında yer almaktadır. Besin bulabildikleri alanlarda keşif yapabilen bu haşereler en bol besini buldukları bölümlerde yuvalanırlar. Bu alanlar genellikle ağaç altları, nemli topraklar, evlerin çatıları ve bodrumları olmaktadır.

İnsanları ısırarak ciddi sağlık problemlerine yol açabilen kırkayak ile mücadele ancak profesyonel bir ilaçlama tekniği ile mümkün olabilmektedir

Sivrisinek İlaçlama

 

SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

Sivrisinek Su  yüzeyine bırakılan yumurtadan  çıkan larvalar organik artıklarla  beslenir . Sivri  sinekler  genelde canlıların  kanını  yiyerek beslenirler.Sivri sinek zararlısının soluk almasını sağlayan yapılar göğüs bölümünde yer alır. 

Antalya Beta İLAÇLAMA

Sivrisinekler öncelikle kondukları çeken yerler nem,lastik,asit,karbon,diyo oksit, ve vücut ısısı ve harekettir.sivrisineğin vızıltısı çok kanat çırpmasından meydana gelir ,dişi olan sivrisineğin kanat çırpması biraz düşüktür.böyle durumlarda erkek ve dişi sivrisinekleri ayırt etmek mümkün olabiliyor.çiftleşme durumlarda çiftleşmeler havada iken yaparlar.erkek sinekler çiftleştikten kısa bir süre sonra ölürler.sinekler uçtukları zaman çok uzun mesafeler katledebiliyorlar.bedenine göre bacakları daha uzundur sineklerin toplam altı tane bacağı bulunur sivrisineğin gözü çok ufak gözden oluşur.. 

Sivrisineğin başında bulunan antenler algılama ve besi bulma işlemini görür.Erkek sivrisinekler meyvelerin sularıyla beslene biliyorlar dişi sivri sinek ise yumurtlamak için kan emerler.karın yapısı esnek olduğu için vücudunun üç,dört katı kan emerler.özellikle sivrisinekler geceleri beslenirler. sivrisinekler yumurtaları topraklara,bataklıklara ve lağım suyu etrafına hayvan gübrelerine bırakırlar.aynı gün içerisinde çatlıyorlar.yumurtadan çıkan sivrisinekler iki gün içinde kanatları açılmaya ve uçmaya başlarlar . yaşamak için kan emmeye başlarlar özellikle sivrisinekler çok soğuk ve çok sıcak hayı sevmezler.

BÖCEK İLAÇLAMA

Sivrisinek insanlara pek çok hastalık bulaştırır. Sıtma, sarı humma, ateşli hastalık, Nil humması, grip virüsü sivrisineğin bulaştırdığı hastalıklardır. Sivri sinekler uçarak hareket ettikleri için mücadelesi zordur. Sivrisinek hastalık bulaştıran bir hayvan olduğundan mutlaka periyodik olarak ilaçlama yaptırmanız gerekir. 

Tatarcık İlaçlama

TATARCIĞIN  ZARARI

Küçük  ve  kanatlı  bir olan tatarcık bir  sinek  türüdür. Tip  olarak sivrisineğe  benzer  ama sivrisinekten  çok  farklı  özeliğe  sahiptir. Kanatları  mattır  ve  tüylüdür .Oysa sivrisineklerin kanatları  tüysüz  ve  parlaktır . Tatarcıkların  renklerigenelikle  sarımtıraktır.

TATARCIK İLAÇLAMA SERVİSİ

Gündüzleri  kuytu  köşelerde bulunan  tatarcıklar dinlenirken özelikle  geceleri aktif  olup  canlılardan  kan  emmeye  başlarlar.Tatarcıklar  genel olarak  bataklıkları hayvan  barınakları  ve pis  nemli  alanlarda sık  görülmektedir.

TATARCIK İLAÇLAMA

Tatarcık  sinekleri çok  hızlı  üremekte  ve  çok  sayıda  yumurta  bırakabiliyorlar. Yaşam  alanda ve  yakın  olan  bölgelerde tatarcık  sineği varsa mutlaka en kısa zamanda tatarcık  ilaçlama  yaptırmak  gerekir. Tatarcık ilaçlama hizmetinden  yaralanmak  için profesyonel  ve  deneyimli  olan  ekibimizden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

Gümüş Böceği ilaçlama

Sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih eden eklem bacaklı böcek türlerinden olan gümüş böcekleri birçok farklı çeşide sahiptir. Yaşadıkları alanlara göre siyahtan beyaza kadar farklı birçok renkte ve boyutta bulunan gümüş böcekleri genellikle gümüşümsü renkleri nedeni ile bu adı almışlardır. En önemli özellikleri başlarının uç bölümünde yer alan iki çift antenleridir. Bu antenler besinlerin yerlerini tespit etmeye ve kendi aralarında iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Özellikle kapalı alanların nemli ve rutubetli bölgelerinde yaşayan ve çok hızlı üreyebilen bu haşereleri yok edebilmek için gümüşböceği ilaçlama yaptırmak gereklidir. Boyları 1 cm ile 3 cm arasında değişebilen gümüş böcekleri oldukça hızlı üreyebilen canlı türüdür. Her defasında 100- 130 aralığında yumurta bırakabilen gümüş böceği her türlü ortama kolayca adapte olabilme özelliğine sahiptir. Halk arasında yaygın olarak bilinen diğer bir adı da gümüşçün olan böcek salgıladığı salya ve dışkı nedeni ile oldukça zararlıdır. Yiyeceklerin üzerinde taşıdığı bakteri ve mikropları bırakarak çeşitli hastalıklara doğrudan ya da dolaylı şekilde neden olan bu haşerelerden kurtulabilmek için böcek ilaçlama firmaları tarafından gümüşçün ilaçlama hizmeti almak şarttır.. Her türlü nemli ve ılık alanda yaşama yetisine sahip gümüş böcekleri kâğıt, tekstil, hububat ve hatta naylon yiyebilmekte ve paketlenmiş yiyeceklerin içine dahi girebilmektedir. Genellikle banyo, mutfak, lavabo, restaurant, lokanta, kafe, fırın gibi alanlarda ve duvar dipleri gibi alanları saklanmak üzere kullanan gümüş böceği birçok mikrobun taşıyıcılığını yapmaktadır. İnsan sağlığı için ölümcül hastalıklara dahi yol açan mikroorganizmaları barındıran gümüş böceği ile mücadele oldukça geniş kapsamlı yapılmalıdır.

 

 

antalya alanya ilaçlama
antalya beta ilaçlama
antalya da böcek ilaçlama yapanlar
antalya da daire ilaçlama yapanlar
antalya da ev ilaçlama yapanlar
antalya da fabrika ilaçlama yapanlar
antalya da gemi ilaçlama yapanlar
antalya da hamam böceği ilaçlama yapanlar
antalya da haşere ilaçlama
antalya da haşere ilaçlama yapanlar
antalya da hastane ilaçlama yapanlar
antalya da ilaçlama yapan firmalar
antalya da işyeri ilaçlama yapanlar
antalya da karınca ilaçlama
antalya da kemirgen ilaçlama yapanlar
antalya da ofis büro ilaçlama yapanlar
antalya da okul ilaçlama yapanlar
antalya da otel ilaçlama yapanlar
antalya da pire ilaçlama
antalya da restaurant ilaçlama
antalya da tekne yat ilaçlama yapanlar
antalya da villa ilaçlama yapanlar
antalya demre ilaçlama
antalya döşemealtı ilaçlama
antalya elmalı ilaçlama
antalya finike ilaçlama
antalya gazipaşa ilaçlama
antalya ilaçlama şirketleri
antalya kemer ilaçlama
antalya kepez ilaçlama
antalya konyaaltı ilaçlama
antalya lara ilaçlama
antalya manavgat ilaçlama
antalya muratpaşa ilaçlama
antalya serik ilaçlama
muratpaşa da ilaçlama yapanlar
muratpaşa ilaçlama firmaları
Firma Haberleri
Ürün & Hizmetler
Hiç Ürün Eklenmemiş
İlanlar
Hiç İlan Eklenmemiş
Firma Yorumları
Firma yorumları kapalıdır.